Dodany: 2012-08-23 12:15:12

 

Styl eklektycznyNaczelna zasada stylu eklektycznego to łączenie elementów pochodzących z różnych epok, stylów i kierunków. Początkowo był on stylem niezamierzonym, szczególnie na dworach, gdzie książęta i królowie mieli zamiłowanie do gromadzenia przedmiotów pochodzących z różnych krajów i epok.

 

Styl eklektyczny funkcjonuje do dziś i jest chętnie wykorzystywany przez projektowanie wnętrz łódź. W ramach eklektyzmu przykładowo łączy się ozdoby i dodatki w stylu barokowym z surowszym stylem minimalistycznym. Jest to jednak styl na tyle niejednorodny, że umożliwia eksperymentowanie z różnorodnymi stylami i aranżacjami. Projektowanie wnęrz łódź w tym stylu wymaga od architekta ogromnego zaangażowania i wyczucia smaku, tak by przy gromadzeniu różnorodnych przedmiotów nie powstał chaos i bałagan.

 

Projektowanie wnętrz łódź musi być w tym przypadku usystematyzowane i skrupulatnie zaplanowane, by uniknąć niepotrzebnego zamieszania w pomieszczeniu. Tu, podobnie jak w innych wnętrzach, wszystko ma swoje miejsce i spełnia określoną funkcję, również wymyślne dodatki w postali lamp, czy podpórek do książek..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Styl eklektyczny
Nick: