Dodany: 2012-08-23 12:17:56

 

Styl minimalistyczny Wnętrza minimalistyczne charakteryzują się pewną sterylnością, która miłośnikom minimalizmu kojarzy się z porządkiem, czystością i wysmakowaniem. W surowym minimalizmie forma gra centralną rolę, dlatego projektowanie wnętrz łódź skupia się właśnie na niej.

 

Styl minimalistyczny to ograniczenie środków, form i barw. W ramach tego stylu projektowanie wnętrz łódź opiera się na uproszczonych bryłach geometrycznych i podstawowych kształtach, takich jak kwadraty, okręgi, trójkąty. Projektowanie wnętrz łódź w stylu minimalistycznym to przede wszsytkim stosowanie gładkich, jednolitych kolorystycznie i fakturowo powierzchni.

 

Właśnie dlatego w aranżacjach minimalistycznych, a zwłaszcza w meblarstwie minimalistycznym dominują fronty lakierowane, zwykle w kolorach takich jak biel, czerń, czy odcienie szarości. Jest to styl stosowany głównie w mieszkaniach i kawalerkach. Nie nadaje się dla rodzin i osób w podeszłym wieku. Przez wielu jest charakteryzowany, jako oziębły, chłodny i beznamiętny. Natomiast jego zwolennicy uwielbiają go za prostotę..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Styl minimalistyczny
Nick: