Dodany: 2012-09-25 15:01:00

 

Jak pozyskiwana jest energia słonecznaNatura jest źródłem bardzo wielu dóbr i pokarmu. Od niedawna nauczono się wykorzystywać naturalne siły do pozyskiwania energii. Mimo wszystko jest ich sporo do wyboru, w zależności od możliwości danego terenu i warunków w nim panujących i występujących dookoła niego.

 

I tak dla jednych doskonałym wyjściem są pompy ciepla olsztyn a dla drugich już nie. Energia słoneczna pozyskiwana jest bezpośrednio ze środowiska naturalnego tak jak pompy ciepla olsztyn. Mechanizm działania pompy ciepla olsztyn jest inny niż kolektorów czy ogniw słonecznych.

 

Promieniowanie słoneczne jest źródłem energii wykorzystywanym do ogrzewania lub jako prąd elektryczny po odpowiednim przetworzeniu. Energię łapie się mówiąc przysłowiowo za pomocą ekranu który koncentruje na sobie promieniowanie słoneczne na podobnej zasadzie do soczewki. Soczewka skupia promienie słoneczne, w jeden punkt i w ten sposób następuje kulminacja energii dzięki czemu uda nam się wykorzystać ją w późniejszych celach czy to do ogrzewania czy jako prąd elektryczny..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak pozyskiwana jest energia słoneczna
Nick: