Dodany: 2012-09-26 10:56:14

 

Wykorzystanie energii słonecznej w przemyśleEnergia odnawialna ma wiele twarzy nie każda ma takie samo przeznaczenie, np. pompy ciepla olsztyn są całkowicie nie przydatne w przemyśle. Toteż pompy ciepla olsztyn nadają się tylko do indywidualnego domowego użytku.

 

Konstrukcja i mechanizm działania pompy ciepla olsztyn nie pozwala na dowolne wykorzystywanie ich w sakli przemysłowej. Energia słoneczna w przemyśle jest potrzebna tylko po przetworzeniu na elektryczną. Cieplna energia nie jest specjalnie potrzebna w przemyśle.

 

Dzięki najnowszej technologii możliwe stało się przetwarzanie za pomocą olbrzymich ogniw słonecznych i całych systemów solarnych promieniowania słonecznego na prąd elektryczny. Jest to proces znacznie bardziej skomplikowany i bardziej złożony niż zwyczajne gromadzenie energii cieplnej jakie zachodzi w kolektorach. Tu w ogniwach mamy do czynienia z dużo bardziej wyrafinowanym procesem, przebiegającym wielotorowo i wieloetapowo, najpierw zbiera się energię słoneczną w ogniwach. Potem jest ona przetwarzana, ale już nie w ogniwach..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wykorzystanie energii słonecznej w przemyśle
Nick: